EOS
( איוס )

שווי שוק
מחזור 24 ש
מטבעות
דרוג

כל מה שרציתם לדעת על איוס ( EOS, EOS ) – באתר COINDEX תוכלו למצוא מידע מקיף ועדכני על המטבע EOS , כולל שער עדכני להיום ובהשוואה לשנה האחרונה , שווי שוק, מחזור ביממה האחרונה, מספר מטבעות ורקע כללי על המטבע. כאן גם תוכלו לקנות EOS במקום אחד.

EOS – כל מה שרציתם לדעת

EOS היא פלטפורמה ורשת המבוססת על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אשר שמה לה למטרה לשנות את ההתייחסות ואת צורת השימוש בטכנולוגיה זו. הפלטפורמה משלבת מסחר במטבעות שונים וסחורות מגוונות עם מערכת הפעלה שלמה אשר מפעילה ומריצה אפליקציות מבוזרות. המערכת משרתת מיליוני משתמשים באמצעות טכנולוגיה ושירותי רקע נוחים ויעילים וזאת מבלי שהמשתמש יודע כלל כיצד היא פועלת מאחורי הקלעים.

צוות פיתוח

החברה אשר עומדת מאחורי פיתוח איאוס היא Block.one כאשר סביב פעולתה נוצר באז חיובי למדי. על הפיתוח הטכנולוגי – CTO אמון דן לארימר, אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בעולם הקריפטו ואשר היה אחראי על פרויקטים רבים ומוצלחים נוספים. דן אחראי על הקונספט הארגוני האוטונומי המבוזר של החברה וכמו כן הוא סייע בפיתוח הוכחת החזקה.

מנכ”ל  EOS הוא ברנדן בלומר אשר לזכותו עומדים כמה פיתוחים בתחום המוניטיזציה של הרשת, עליהם החל לעבוד בטרם מלאו לו 18 שנים. הפיתוחים הללו מהווים, על פי בלומר ולארימר, בסיס חיוני לפלטפורמת ה – EOS ואפשרו למערכת לפעול על בסיס של מהירות טרנזקציה גבוהה, תוך ביטול הצורך בעמלות בזכות יכולתם של המשתמשים ליצור מגע ישיר ביניהם באמצעות האפליקציה הפועלת על גבי הבלוקצ’יין.

מאפייני המערכת

איאוס היא פלטפורמה אשר מתאפיינת בסקלביליות אופקית ולא אנכית, עובדה זו מאפשרת הפעלה של מספר חוזים חכמים במקביל וביצוע של עיבוד סימולטני של העברות ופעולות, וזאת בשונה משרשראות אחרות בהן כל יישום פועל ברשת באמצעות קובץ בודד שורה אחר שורה. EOS בנויה וכוללת מספר רכיבים בהם: מסד נתונים, לוחות זמנים, מערכת הרשאות, מערכת אפליקציות פנימית, אימות ותקשורת א–סינכרונית. רכיבים אלה יוצרים קשר בין השרשרת לבין מערכת ההפעלה המבוזרת. הבלוקים של איאוס מחולקים למחזורים המבוצעים זה אחר זה, מה שמאפשר האצת ההעברות, מקסום הביצועים והפחתת ההשהיות. כל מחזור מחולק לתהליכי משנה הפועלים במקביל בתוך מחזורים ומאפשרים העברה ושליחה של מודעות בין הבלוקים ובתוכם.

המערכת עושה שימוש בפרוטוקול ייפוי כוח חדשני של הוכחת החזקה באמצעותו הקהילה מספקת ייפוי כוח של קבוצת עדים הנבחרת מראש ומוסיפה בלוקים במטרה לוודא אמיתות ואמינות התנועות והפעילות. קבוצה זו יכולה להעריך את יעילות הפעולה של יישומים שונים ובמידה ונדרשים שינויים בקוד המקור, היא רשאית להחילם. קהילת משתמשי האיאוס יכולה לשדרג תכונות או להנמיכן וכן לפתור באגים וכל זאת באופן פעולה בטוח המבוסס על קונצנזוס. ייחודיות הפרויקט טמונה בעובדה כי לא ניתן לשנות את דרך הפעולה של השרשרות לזו בה עובדת EOS, אלא על ידי שינוי מן היסוד ובנייה מחדש.

נתונים מסחריים

ה- ICO של EOS מנוהל באופן הדרגתי והתחיל ביוני 2017, הכוונה של מייסדי מטבע ה – EOS היא להנפיק מיליארד מטבעות על גבי רשת את’ריום. עד ל-1 ביולי הופצו 200 מיליון מטבעות המהווים 20% מסך המכסה הכוללת. 700 מיליון מטבעות הופצו בהמשך ב-350 סבבים של 23 שעות ו-100 מיליון המטבעות הנותרים יישארו בבעלות החברה ולא יעברו ברשת מסיבות של שיווק ומימון מפתחים. עד לסוף חודש אוקטובר 2017, גויסו כ-700 מיליון דולר ולאחר ההנפקה, ערכו של מטבע ה- EOS עלה בחדות, לאחר מכן ירד ובסוף 2017 החל במגמת עלייה.

יתרונות המערכת

פלטפורמת איאוס כוללת פרוטוקול חדש לייפוי כוח המסוגל לספק סקלביליות טובה בהשוואה לפרוטוקול הוכחת העבודה הסטנדרטי וזאת בזכות העובדה כי תהליך האימות כולל פחות צמתים המעורבים בו. המודל של EOS כולל מספר יתרונות בולטים בהשוואה לפרויקטים אחרים:

  • אחסון מקומי – המערכת מאפשרת אחסון מידע מקומי של כל משתמש על גבי המחשב שלו וזאת מחוץ לשרשרת. יכולת זו מעניקה לפלטפורמה רמת אבטחה גבוהה ובמקרה בו אחד החשבונות נפרץ, ניתן לשחזרו ולספק גישה אליו למשתמש המקורי שלו.
  • חלופה לשרת – המערכת יכולה לשמש בתור ענן או שרת אחסון, כך האפליקציות השונות אינן מוגבלות בנפח התעבורה או האחסון שלהן. כמו כן, המפתחים יכולים לקבל נתונים על האופן שבו כל אפליקציה עושה שימוש במשאבים לצורך בקרה והגבלה במידת הצורך.
  • מודל תשלום גמיש – כל מפתח של אפליקציה יכול לקבוע באופן עצמאי ופרטני את אופן פעולת המוניטיזציה של היישום וזאת במטרה לכסות את עמלות השימוש בפלטפורמה. משתמש הקצה, משלם את העלויות במידה והן קיימות, למפתח בלבד וזאת ללא שימוש בארנק EOS. המפתח, לעומת זאת, צריך להחזיק בכמות של טוקנים כדי לעשות שימוש במשאבים אלו וכן לקבל את הסכמת חברי הקהילה להפעלת האפליקציה במרחב של איאוס. דוגמא לאופן שבו EOS אמורה לפעול בעתיד, ניתן למצוא ב – Steem – מערכת מבוססת בלוקצ’יין למוניטיזציה של תוכן ואשר מאחוריה עומד לא אחר מאשר לארימר, אחראי הפיתוח של איאוס.

קנייה ומכירה

בדומה למטבעות אחרים, לא ניתן לרכוש את מטבע ה- EOS באמצעות מטבעות שאינם קריפטוגרפים, אלא דרך חלפנים וזירות מסחר ייעודיות. זירות המסחר הוותיקותBinance  ו – Bitfinex מאפשרות מסחר במטבע ה – EOS, מדובר בזירות המספקות מענה זול ואיכותי וכן נפחי מסחר גבוהים. שירותי חלפנות של המטבע ניתן למצוא ב – ShapeShift המספקת שירות מהיר, אך כזה הכולל עמלות גבוהות. כמו כן, נין למצוא אנשים פרטיים המעוניינים למכור את המטבע, אולם יש להביא בחשבון כי היצע זה יהיה נמוך באופן יחסי.

ארנקים

מטבע ה- EOS הוא טוקן העומד בסטנדרט ERC20 ואשר פועל ברשת אית’ריום, את המטבע ניתן להחזיק בארנקי חומרה סטנדרטיים דוגמת Nano S, Trezor ן –Ledger. ארנק התוכנה המומלץ אשר תומך באופן מלא באיאוס הוא MyEtherWallet וזאת באמצעות קוד פתוח ושליטה במפתחות הפרטיים. כמו כן, כמו כן ניתן להחזיק במטבעות האיאוס בארנקים כגון Jaxx ו-Exodus, אולם יש להביא בחשבון כי מדובר בארנקים בעלי קוד פתוח.

קנה עכשיו


חשוב לדעת: כל ההסברים על המטבעות השונים מבוססים על פרסומים של יוצריהם. אין לראות במידע כהמלצה, או כייעוץ.השימוש באתר על אחיות המשתמש/ת בלבד.


מצאת טעות? כתוב לנו