NEO
( ניאו )

שווי שוק
מחזור 24 ש
מטבעות
דרוג

כל מה שרציתם לדעת על ניאו ( NEO, NEO ) – באתר COINDEX תוכלו למצוא מידע מקיף ועדכני על המטבע NEO , כולל שער עדכני להיום ובהשוואה לשנה האחרונה , שווי שוק, מחזור ביממה האחרונה, מספר מטבעות ורקע כללי על המטבע. כאן גם תוכלו לקנות NEO במקום אחד.

ניאו – כל מה שרציתם לדעת

מאמרים ומומחים רבים מכנים את NEO בכינוי “האית’ריום הסיני”, וזאת, בשל קווי דמיון מסוימים בין שתי הפלטפורמות. בין קווי דמיון אלה ניתן להתייחס אל ההבדל הבסיסי ביניהן לבין מרבית המטבעות הוירטואליים האחרים (למשל, הביטקוין), מעצם העובדה שהן מהוות פלטפורמה כוללת, ואינן מתמקדות במילוי ייעוד ספציפי מסוים (לדוגמה, ייעודו של הביטקוין הוא לשמש כאמצעי להעברת ערך).

 

על מנת להמחיש הבדל זה, ניקח את רשת האינטרנט מול דפדפן כרום המאפשר לנו גישה וגלישה ברשת. בהשוואה זו, ניתן להשוות את מטבע הביטקוין לדפדפן שמטרתו ממוקדת בייעוד ובפעולה הספציפית, בעוד האית’ריום וה-NEO הן פלטפורמות כמו רשת האינטרנט, ולכן, מעניקות מעטפת כוללת, ואינן מתמקדות בייעוד מסוים וספציפי. כך שכבר בבסיסן, פלטפורמות האת’ריום וה-NEO נמצאות בצד אשר מבדל אותן משאר המטבעות הקריפטוגרפים. השימוש שהן עושות בחוזים החכמים לצורך יצירת אפליקציות ולהנפקות הטוקן הראשוניות (ICO), יכול להוות אף הוא נקודת דמיון ביניהן. אולם, מאחר ול-NEO לכשעצמו, ישנם מספיק יתרונות, ככל שהכינוי שניתן לו עשוי להחמיא, אין צורך ליצור את הקשר בין שתי הפלטפורמות המצליחות הללו.

 

אם NEO איננו רק מטבע וירטואלי במלוא מובן המילה, מהו?

NEO הוא פרויקט קהילתי בקוד פתוח ללא מטרות רווח, אשר מטרתו היא להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין לצורך יצירתם של נכסים וזהויות דיגיטליות. הפרויקט עוסק בהקמת כלכלה חכמה ברשת מפוזרת, על ידי פיתוח מערכת לניהול אוטומטי של הנכסים הדיגיטליים תוך שימוש בחוזים חכמים (בהמשך, נסביר מעט את הקונספט אשר נמצא מאחורי המושגים האלה).

 

הפרויקט של חברת Onchain החל בסין (בשנגחאי) בשנת 2014 ופעל מספר שנים תחת השם Antshares. אולם ביוני 2017, כאשר הוא החל להתבסס ולתפוס תאוצה, הפרויקט עבר מיתוג מחדש תחת השם NEO.

 

שווי שוק והיצע – NEO ו-GAS

במסגרת ה-ICO של Antshares הצליחה Onchain לגייס 4.5 מיליון דולר בפרק זמן של 31 יום. סך כל המטבעות העכשווי של ה-NEO עומד כיום על 100 מיליון מטבעות ש-50 מיליון NEO מתוכם נמכרו במימון המונים, ואילו 50 המיליון הנותרים נשמרו בחזקתה של Onchain לטובת פרויקט זה ופרויקטים נוספים שלה (למשל, תמריצים למפתחים באקו-סיסטם של NEO, פרויקטים מבוססי בלוקצ’יין אחרים שלה וכד’). נכון לתחילת 2018, 65 מיליון מהמטבעות היו בשוק, כשהסחר בהם מתבצע במטבעות שלמים בלבד ולא ביחידות (או בפירורים), בניגוד לביטקוין, לדוגמה.

בפלטפורמת ה-NEO קיים מטבע נוסף הקרוי GAS (לשעבר Antcoin), והוא זה המשמש בשימוש היומיומי בפלטפורמה. ה-GAS מחולק כדיבידנד כנגד כל בלוק אשר נכרה בבלוקצ’יין של NEO למחזיקים במטבע בארנק הייעודי (הארנק שמשתתף בכריית הבלוקים). מטבע זה מהווה את אמצעי התשלום בפלטפורמה ומשכך, הוא זה המשמש לתשלום העמלות ולפעילויות האחרות המתרחשות בפלטפורמת NEO.

מהי מהות הקשר בין NEO ל-GAS?

בלוק בשרשרת הבלוקים של ה-NEO נוצר בממוצע בכל 20 שניות, כשהוא מוסיף עוד מטבעות לסירקולציה של GAS. ההיצע הקיים של GAS עומד כיום על מעל ל-10 מיליון מטבעות, וההיצע המקסימלי הנקוב שלו הוא 100 מיליון (יעד, אשר על ההערכות, עתיד להיות מושג בעוד שני עשורים בערך). ה-GAS, בניגוד ל-NEO ובדומה לביטקוין, מתחלק ל-100 מיליון יחידות (כלומר, יח’ ה-GAS הקטנה ביותר היא 0.00000001 ממטבע GAS שלם).

 

איך זה עובד?

זוכרים שהבטחנו לכם הסבר על המושג “נכס דיגיטלי”?

ובכן, נכס דיגיטלי הוא פריט הנמצא בחזקתנו, למרות שהוא איננו קיים ב”מציאות” וקיומו הוא וירטואלי בלבד. נכסים מסוג זה הם אתרים של חברה, חוברת דיגיטלית אותה אנחנו “מוכרים” לגולשים תמורת הרשמה באתר, ערוץ יוטיוב, חנות וירטואלית וכד’.

חוזים חכמים הם הסכמים משפטיים המתבצעים באמצעות פרוטוקולים דיגיטליים באינטרנט, והם יכולים לעסוק ברכוש ממשי, או, בדוגמה הרלוונטית לנו, לשמש לסחר במטבעות דיגיטליים. אולם, על מנת שתהליך הדיגיטליזציה של נכסים יעבוד, קיים צורך להחזיק בזהויות דיגיטליות אמינות (כלומר – בעלות אמון המקובל על הפרוטוקולים הרלוונטיים ברשת, המקבילה הוירטואלית לתעודת זהות או למסמך מזהה אחר בחיים האמיתיים). פלטפורמת NEO מאפשרת יצירתה של זהות דיגיטלית בתקן הנפוץ (תעודת X.509), אבל, במקביל, מאפשרת הזדהות גם P2P (תעודות אמון עמית לעמית). אשרור הזהות הדיגיטלית יכול להיות מושג באמצעות אמצעים קריפטוגרפים שונים ובדרכים מגוונות כזיהוי פנים, התאמת טביעת אצבע, השוואת חתימת קול ואמצעי אימות אחרים מורכבים יותר.

על בסיס זה, עושה פלטפורמת ה-NEO שימוש בפרוטוקול הנקרא Delegated Byzantine Fault Tolerance (dbFT), אשר אמור להבטיח חסינות מתקלות והגנה מפני התקפות על שרשרת הבלוקים של ה-NEO.

 

החוזים החכמים בפלטפורמת NEO

החוזים בפלטפורמה מתנהלים בזכותם של שלושה רכיבים חשובי:

המכונה הווירטואלית (NeoVM) – מעבד וירטואלי אשר מפרש את ההוראות המצויות בתוך החוזה על פי סדרן. יתרונה המרכזי היא זמן האתחול המהיר שלה.

שירות בשימוש החיצוני (InteropService) – מאפשר גישה למידע אשר נמצא מחוץ למכונה הווירטואלית, וזאת, ללא צורך בהתפשרות על יציבותה או יעילותה של המערכת. שירות זה אף מהווה את מקום אחסונם של החוזים החכמים.

חבילת הפיתוח (DevPack) – כוללת את המקמפל (Language Compiler) אשר מיועד לקימפול הקוד המשמש בשפת התכנות לקוד מכונה ולתוסף לסביבת הפיתוח (IDE), כך שניתן יהיה להפעיל את המכונה הווירטואלית בשפות שונות.

 

יתרונותיה של NEO

פלטפורמת ה-NEO מאפשר פיתוח במרבית שפות הפיתוח הנפוצות, וזאת, בניגוד, למשל, לפיתוח ממוקד אית’ריום אשר מחייב שימוש ב- Solidity – שפת התכנות הייעודית המיוחדת לבלוקצ’יין. יתרון נוסף ל-NEO הוא החברה שמאחוריה, Onchain, אשר כיום כבר מספקת את הטכנולוגיה שפיתחה לגופים מובילים בשוק, כמו Alibaba, לדוגמה. שיתופי הפעולה הקיימים והעתידיים שלה, ממצבים אותה בעמדה אסטרטגית מבחינת ההתפתחויות הטכנולוגיות. ניתן לומר באופן ברור למדי, כי NEO נחשבת כיום, לאחד מהכוכבים המבטיחים במזרח הרחוק בתחום טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

קנה עכשיו


חשוב לדעת: כל ההסברים על המטבעות השונים מבוססים על פרסומים של יוצריהם. אין לראות במידע כהמלצה, או כייעוץ.השימוש באתר על אחיות המשתמש/ת בלבד.


מצאת טעות? כתוב לנו